Naše usluge
Izrada limenih fasada
Limene fasade štite objekt od vremenskih nepogoda, a istovremeno znatno doprinose zvučnoj i toplinskoj izolaciji.
U novije vrijeme sve su češći izbor arhitekata u novogradnji zbog većih mogućnosti oblikovanja, statike I velikog izbora boja. Za limenu fasadu se kaže da je konstrukcija sa zračnim otvorom između izolacije i fasadne obloge, te se na taj način stvara prirodna ventilacija. Dodatno, kao sloj izolacije najčešće se stavlja nezapaljiva mineralna vuna. Ovaj tip limene fasade omogućuje potpuno poštivanje standarda energetske učinkovitosti.
U izradi fasada najčešće koristimo aluminijske i pocinčane bojane limove. S obzirom da fasadne limove pripremamo u našoj radioni možemo odgovoriti na sve zahtjeve kupca. Najčešće izvodimo fasade od falcanog lima te od trapeznih limova.
U ponudi se najčešće koriste:
Fasadni trapezni lim visine 18 – za limene fasade privatnih i poslovnih objekata najviše se koristi fasadni trapezni lim visine 18 mm. U nekim slučajevima kao što je nagib krova veći od 15 stupnjeva može se iznimno koristiti i kao krovni lim.
Fasadni trapezni lim visine 20 mm – za limene fasade privatnih i poslovnih objekata najviše se koristi fasadni trapezni lim visine 20 mm. U nekim slučajevima kao što je nagib krova veći od 15 stupnjeva može se iznimno koristiti i kao krovni lim.
Krovopokrivački radovi
Kakvoća limenog pokrova ovisi o njegovim elektrolitskim i kemijskim značajkama, postavlja se na drvenu, metalnu, betonsku ili neku drugu vrstu montažne podloge.
Prednosti limenog pokrova:
- zadovoljava gotovo sve nagibe plohe
- lagan je i trajan
- vodonepropustan
- paronepropustan
- vatrootporan
Kod primjene različitih vrsta limova mora se isključiti njihovo međusobno štetno djelovanje. Metalne limove treba zaštititi od štetnog utjecaja susjednih materijala kao što su žbuka, kamen, sredstva za zaštitu drva.
Obvezna je izvedba dilatacija: zabati, sljeme, grebeni, uvale, priključci te prodori kroz
konstrukciju trebaju se izvoditi od istog materijala kao i krovno pokrov.
Prema načinu izvedbe razlikujemo tri tipa limenih krovnih pokrova:
- Pokrov ravnim limenim trakama / pločama koje se spajaju na gradilištu:
- stojećim ili ležećim
- prijevojem
- među letvama
- Pokrov predgotovljenim limom:
- ploče malog formata
- ploče velikog formata
- Pokrov predgotovljenim samonosivim panelima:
- toplinsko – izolacijskim panelima
Toplinska izolacija koja se postavlja ispod limenog krovnog pokrova na nosivu konstrukciju krova mora biti od pločastih elemenata, jer mora premostiti raspon između glavnih nosača.
Vrste limova koji daju najkvalitetnije pokrove te su po tehnologiji postavljanja slične su:
- bakar
- cink
- aluminij
Limeni trapezni krov karakterizira dugotrajnost, lakoća održavanja, moderan izgled manje opterećenje krovne konstrukcije do 5 kg/m2.
Limene ploče za krov su pogodne za izradu krovova, garaža, pregradnih zidova i ograda jer se visina vala može prilagoditi tehničkim i estetskim zahtjevima. Standardnih visina vala je T-25, T-35 i T-40 i sve su češći izbor pri izradi fasada.
U ponudi imamo:
Crijep limena ploča pogodan je za obiteljske kuće, a ploče se mogu montirati na sve vrste objekata s minimalnim nagibom od 14°. Crijep ploče moguće je montirati na postojeću konstrukciju i pokrov poput šindre.
Falcani limeni pokrov radi se od traka maksimalne širine 55 cm koje se spajaju duplim preklopom tzv. falcom, a uglavnom se postavljaju na krovove koji imaju nizak stupanj pada. Falcani limeni pokrov ima brojne primjene, od krova do fasada, a prepoznatljiv je po svojim ravnim linijama i jednostavnošću koja naglašava profinjenost objekata.
Klasični limarski radovi
Izgradnja krova ne završava postavljanjem limenog pokrova ili pokrova od nekog drugog materijala.
Potrebni su klasični limarski radovi kao što su:
- zaštita zidova kuće od oborina i naleta vjetra okvirnim limovima – limenim opšavom
- zaštita dimnjaka, osim hidro izolacije opasujemo limom te na vrhu postavljamo limenu ili betonsku kapu zbog zaštite od oborina
- ugrađuju se oluci i cijevi za odvodnju kišnice od različitih materijala kao što su bakreni, pocinčani, limeni ili plastični oluci
U našoj ponudi je široki dijapazon usluga koje pružamo u dijelu limarskih radova, a neke od njih su:
- Izrada i perforiranje raznih limenih profila i elemenata
- montaža svih vrsta termoizolacijskih sendvič panela
- montaža čelične podkonstrukcije i konstrukcije
- montaža svih vrsta limenih pokrova i limenih opšava
- montaža visokoprofiliranih limova
- montaža raznovrsnih limenih elemenata fasada
- proizvodimo sve vrste limenih opšava i elemenata kao što su sabirni kotlići, žljebovi, kape i plašti dimnjaka, žljebovi, kuke žljebova, snjegobrani, odzračnici …
- raspolažemo sa svom potrebnom opremom za montažu obloga, fasada i konstrukcije
Izrada izolacija klimatizacijskih sustava
Kako bi ventilacijski i klimatizacijski sustavi funkcionirali ispravno neophodno je provesti izolaciju razvodnih cijevi sustava. Usljed razlika u temperaturi između razvodne cijevi i okolnog zraka dolazi do nastanka kondenzata koji uzrokuje brojne negativne faktore.
Izolacijom sustava spriječava se razlika u temperaturi a samim time i nastanak kondenzat.
Materijali kojima se izoliraju razvodne cijevi
- armafleks
- kamena, staklena i keramička vuna
- aluminijska limena obloga
Prva dva materijala se koriste kako bi se izbjegle razlike u temperaturi i nastanak kondenzata a limena aluminijska obloga štiti od vanjskih faktora.
Limene aluminijske obloge proizvodima od aluminija debljine od 0,8-1,2 mm. Sve segmente proizvodimo sami po mjeri pa samim time možemo odgovoriti na sve zahtjeve.
Klimatizacijski sustavi
Najčešće se primjenjuju za klimatizaciju više prostorija jedne zgrade, a u ponudi su:
- zračni sustav – kad se u središnjem uređaju priprema zrak koji se potom limenim kanalima razvodi do pojedinih prostorija. Provodi se klimatizacija prostora promjenom stanja ili količine zraka koji se ubacuje u prostor.
- vodeni sustav – topla ili hladna voda koja se cijevima dovodi do uređaja za grijanje ili hlađenje zraka u prostorijama. Primjenljiv je kod klimatizacije većeg broja prostorija, npr. hotela, poslovne zgrade…
- zračno-vodeni sustav – zrak i voda, osim klimatizacije rješava i ventilaciju prostora
Klimatizacijski uređaji ili klima-uređaji namijenjeni su klimatizaciji pojedinačnih prostorija ili zatvorenih prostora u kojima se ili oko njih se ti uređaji postavljaju.
Za klimatizaciju većih prostora primjenjuju se rashladni ormari ili krovne centrale, a za klimatizaciju stambenih ili uredskih prostorija primjenjuju se mali, kompaktni uređaji izvedeni kao prozorski, prijenosni ili razdvojeni klimatizatori. Oni su danas često u upotrebi, a sastoje se od:
- vanjske jedinice, smještene izvan prostorije, obično na fasadi, u kojoj se nalazi kompresor i kondenzator s ventilatorom i
- unutarnje jedinice koja je unutar prostorije s isparivačem i ventilatorom
Zatražite besplatne konzultacije
Odgovaramo na svaki upit – samo nas kontaktirajte.